4GameMetin2
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
4GameMetin2

Un Forum Pentru Iubitorii de Metin2
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Detalii Server
Mc.txt al serverului este 5.14.42.247 Pag de register este http://5.14.42.247/ Retelele sunt Fortrix-Mt2 Pe server se da lvl,bani,si la shop aveti tot ce va doriti! Bugurile nu cred ca sunt iar daca sunt vor fi raportate pe forum Gm-i sunt prietenosi! Va asteptam cu drag!
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Statistici
Avem 215 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: numiefrica2013

Membrii nostri au postat un numar de 67 mesaje în 44 subiecte

 

 Toate comenzile de reload

In jos 
AutorMesaj
BloodAiqira
Admin
BloodAiqira


Mesaje : 57
Puncte : 168
Data de inscriere : 09/07/2010
Varsta : 27
Localizare : Undeva In Romania

Toate comenzile de reload Empty
MesajSubiect: Toate comenzile de reload   Toate comenzile de reload Icon_minitimeVin Iul 09, 2010 9:03 am

Pentru ca nu am vazut o lista cu toate comenzile si cu explicatia ce face fiecare m-am hotarat sa o fac eu .


/reload a = reload admins

Aceasta comanda este foarte buna o folositi cand adaugati un GM,GA nou sau cand modificati unul existent si nu veti mai fi nevoiti sa dati restart la server

/reload p = reload prototypes

Reactualizati toate tabelele _proto item_proto, mob_proto, fish_proto etc. Aceasta comanda o folositi cand modificati o liniile in tabele respective si nu mai sunteti nevoiti sa dati restart la server .

/relaod q = reload quest

Aceasta comanda reincarca folderu Quest o folositi atunci cand modificati traduceti un quest sau npc si nu mai sunteti nevoiti sa dati restart la server

/reload = reload all

Aceasta comanda reincarca tot dar provoaca lag si ii da afara pe jucatori de pe server ,depinde si de numar lor.

/reload u = reload userlist

Aceasta comanda reactualizeaza useri este foarte folositoare cand banati pe cineva avand efect imediat

/reload f = reload fishlist

Aceasta comanda reactualizeaza fish_proto.

/reload s = reload notice string

Aceasta comanda reactualizeaza notificarile.
Sus In jos
 
Toate comenzile de reload
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
4GameMetin2 :: Fun :: Tutoriale!-
Mergi direct la: